Poprvé na lekci

Čeká Vás a Vašeho plaváčka první lekce plavání? A jste z toho trošku nervózní?
Nemusíte! Máme pro Vás takový malý návod jak na to, ať máte krásné zážitky nejen Vy, ale také vaše děťátko.
Na první lekci doporučujeme přijít v dostatečném předstihu. Raději buďte na bazénu dříve, nežli později. Protože pokud přijdete pozdě, budete ve stresu nejen Vy, ale i děťátko a na příjemně prožitý čas v bazénu můžete zapomenout.

Počítejte se všemi možnostmi, jako je nejedoucí MHD, zácpa na křižovatce, a podobné situace a udělejte si dostatečnou časovou rezervu. Nejlépe 15 – 20 minut před začátkem lekce být již v areálu bazénu.

Ze začátku budete potřebovat času o něco více, jelikož zjistíte, že vysvléct se, osprchovat se a převléct sebe a dítě do plavek může být někdy opravdu náročné. Ale nemějte obavy, postupně vše „vychytáte“. Nebojte se využít všechny dostupné pomůcky, které vám v prostoru šaten a sprch nabízíme (a to v dámských i pánských) – ať už se jedná o přebalovací podložky, ohrádku (jen v dámských šatnách) nočníky.

Ideální příchod na bazén je 5 minut před začátkem lekce. Vy i dítě se aklimatizujete, zvyknete si na prostředí, popovídáte si s ostatními maminkami a lekce může začít!

První lekce bude především plná informací. Instruktorka Vám vysvětlí celý průběh lekce, doporučí základní typy pro aklimatizaci, abyste z plavání neodcházeli s nachlazením.

Na plavání si s sebou přibalte plavky, pro děti dětské plavecké plenky, případně dětské plavečky – buď neoprenové a nebo s nepropustnou membránou a gumičkami okolo nožiček a bříška. Dále ručník či osušku, gumové pantofle, ať vám neuklouzne noha ve sprchách, bude-li potřeba dudlík, kosmetiku pro miminko po koupání, hračku.

Ještě je třeba vědět, že by děti neměly alespoň 30 minut před plaváním nic jíst, aby se jim neudělalo v bazénu těžko, nakrmení tedy nechte raději po lekci.

Teď už se na své první plavání můžete jen těšit!